Kalender
Händelser
Vecka 38
Lördag 2019-09-21
kl 09:20
F-laget mot IFK Borås F i Borås - Bowlingcafét
Lördag 2019-09-21
kl 10:00
A-laget mot BK WIK i Lerums Bowlinghall
Lördag 2019-09-21
kl 13:40
F-laget mot Vårkulla IK i Kinna - Marks Bowling
Söndag 2019-09-22
kl 13:30
C-laget mot Hönö BK B i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-09-22
kl 15:10
B-laget mot The Golden Bowlers B i Lerums Bowlinghall
Vecka 39
Lördag 2019-09-28
kl 10:00
A-laget mot Team Tranås BC i Tranås Bowlinghall
Lördag 2019-09-28
kl 10:00
F-laget mot BK Virveln F i Lerums Bowlinghall
Lördag 2019-09-28
kl 14:00
A-laget mot Eksjö BK/EBOK i Eksjö Bowlinghall
Söndag 2019-09-29
kl 10:00
B-laget mot Arendals BK B i Göteborg - Backa
Söndag 2019-09-29
kl 10:00
C-laget mot Majornas IK i Göteborg - Strike o Co
Söndag 2019-09-29
kl 14:00
B-laget mot BK Joker B i Göteborg - Strike o Co
Vecka 42
Lördag 2019-10-19
kl 10:00
F-laget mot Västra Frölunda BK i Mölndals Bowlinghall
Lördag 2019-10-19
kl 13:20
F-laget mot BK Team Kungsbacka i Kungsbacka Bowlinghall
Lördag 2019-10-19
kl 15:00
A-laget mot IK Sterling F1 i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-10-20
kl 10:00
B-laget mot KF Velebit i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-10-20
kl 11:40
C-laget mot Ytterby BK B i Lerums Bowlinghall
Vecka 43
Lördag 2019-10-26
kl 10:20
A-laget mot BK Viskan i Borås - Bowlingcafét
Lördag 2019-10-26
kl 13:40
A-laget mot Bogesunds BK i Ulricehamns Bowlinghall
Lördag 2019-10-26
kl 15:40
F-laget mot The Golden Bowlers i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-10-27
kl 10:00
C-laget mot BK Virveln B i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-10-27
kl 11:40
B-laget mot Häcken BK B i Lerums Bowlinghall
Vecka 46
Lördag 2019-11-16
kl 10:00
A-laget mot Kabaré BS i Göteborg - Stigberget
Lördag 2019-11-16
kl 10:00
F-laget mot Svaneholms BK i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-11-17
kl 10:00
C-laget mot BK Hu i Partille Arena - John Scott´s
Söndag 2019-11-17
kl 11:00
B-laget mot Team Partille BC B i Lerums Bowlinghall
Vecka 47
Lördag 2019-11-23
kl 10:00
F-laget mot Arendals BK i Lerums Bowlinghall
Lördag 2019-11-23
kl 11:40
A-laget mot Team Alingsås BC F1 i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-11-24
kl 10:00
C-laget mot IK Heim/VF BK i Mölndals Bowlinghall
Söndag 2019-11-24
kl 12:00
B-laget mot BF Solängen B i Mölndals Bowlinghall
Söndag 2019-11-24
kl 13:20
C-laget mot Kabaré BS C i Göteborg - Stigberget
Söndag 2019-11-24
kl 13:40
B-laget mot IK Heim B i Mölndals Bowlinghall
Vecka 48
Lördag 2019-11-30
kl 11:40
A-laget mot BK Kyrk i Skövde - O´Learys
Lördag 2019-11-30
kl 15:40
A-laget mot BK WIK i Lidköpings Bowlinghall
Lördag 2019-11-30
kl 15:40
F-laget mot IFK Borås F i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-12-01
kl 13:40
B-laget mot BF Solängen B i Lerums Bowlinghall
Söndag 2019-12-01
kl 15:20
C-laget mot Majornas IK i Lerums Bowlinghall
Vecka 2
Lördag 2020-01-11
kl 10:00
F-laget mot BF Solängen i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-01-11
kl 11:40
A-laget mot Falköpings AIK BK i Lerums Bowlinghall
Söndag 2020-01-12
kl 10:00
B-laget mot Team Partille BC B i Partille Arena - John Scott´s
Söndag 2020-01-12
kl 11:00
C-laget mot BK Hu-Pi i Lerums Bowlinghall
Vecka 3
Lördag 2020-01-18
kl 09:40
A-laget mot Marbodals BS i Tidaholms Bowlinghall
Lördag 2020-01-18
kl 10:00
F-laget mot BK Rekyl i Falkenbergs Bowlinghall
Lördag 2020-01-18
kl 11:40
F-laget mot BKF Falkenberg F i Falkenbergs Bowlinghall
Lördag 2020-01-18
kl 14:00
A-laget mot Jönköpings KK i Jönköping - RC Bowl Arena
Söndag 2020-01-19
kl 10:00
C-laget mot Hönö BK B i Göteborg - Backa
Söndag 2020-01-19
kl 11:20
B-laget mot Örgryte IS BF B i Göteborg - Strike o Co
Söndag 2020-01-19
kl 13:20
B-laget mot KF Velebit i Göteborg - Strike o Co
Söndag 2020-01-19
kl 13:40
C-laget mot BK Virveln B i Göteborg - Lundbyhallen
Vecka 4
Lördag 2020-01-25
kl 10:00
A-laget mot BK Kyrk i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-01-25
kl 15:40
F-laget mot Västra Frölunda BK i Lerums Bowlinghall
Vecka 7
Lördag 2020-02-15
kl 10:00
A-laget mot Kabaré BS i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-02-15
kl 10:00
F-laget mot Svaneholms BK i Viskafors Bowlinghall
Söndag 2020-02-16
kl 10:00
C-laget mot IK Heim/VF BK i Lerums Bowlinghall
Söndag 2020-02-16
kl 13:30
B-laget mot Arendals BK B i Lerums Bowlinghall
Vecka 8
Lördag 2020-02-22
kl 10:00
A-laget mot BK Oden Falköping i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-02-22
kl 10:00
F-laget mot Halmia BS i Båstads Bowlinghall
Lördag 2020-02-22
kl 13:40
F-laget mot Getinge BK i Getinge Bowlinghall
Söndag 2020-02-23
kl 10:00
C-laget mot Kabaré BS C i Lerums Bowlinghall
Söndag 2020-02-23
kl 14:00
B-laget mot BK Joker B i Lerums Bowlinghall
Vecka 9
Lördag 2020-02-29
kl 10:00
F-laget mot BK Team Kungsbacka i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-02-29
kl 14:00
A-laget mot Örgryte IS BF i Lerums Bowlinghall
Söndag 2020-03-01
kl 10:00
C-laget mot Ytterby BK B i Kungälvs Bowlinghall
Söndag 2020-03-01
kl 11:40
C-laget mot Stenungsunds BC B i Kungälvs Bowlinghall
Vecka 12
Lördag 2020-03-21
kl 14:00
A-laget mot BK Skrufscha i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-03-21
kl 15:40
F-laget mot Kabaré BS F i Lerums Bowlinghall
Vecka 13
Lördag 2020-03-28
kl 08:30
A-laget mot IK Sterling F1 i Göteborg - Strike o Co
Lördag 2020-03-28
kl 10:00
F-laget mot Vårkulla IK i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-03-28
kl 10:30
A-laget mot Örgryte IS BF i Göteborg - Strike o Co
Söndag 2020-03-29
kl 10:00
B-laget mot IK Heim B i Lerums Bowlinghall
Vecka 14
Lördag 2020-04-04
kl 10:00
F-laget mot BK Turbo i Hyltebruks Bowlinghall
Lördag 2020-04-04
kl 14:00
A-laget mot BK Joker F i Lerums Bowlinghall
Lördag 2020-04-04
kl 15:20
F-laget mot Gislaveds BK i Gislaveds Bowlinghall
Söndag 2020-04-05
kl 10:00
B-laget mot Häcken BK B i Göteborg - Lundbyhallen
Söndag 2020-04-05
kl 11:40
B-laget mot The Golden Bowlers B i Göteborg - Lundbyhallen
Kalender
<< September 2019 >>
M T O T F L S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Senaste matchresultat

Team Lerum BC C
7
-
-
Stenungsunds BC B
13
Matchinfo

Team Lerum BC B
6
-
-
Örgryte IS BF B
14
Matchinfo

Team Lerum BC F
8
-
-
IFK Göteborg Bowling
12
Matchinfo

Team Lerum BC A
17
-
-
Trollhättan Dolphins
3
Matchinfo

Team Lerum BC A
3
-
-
Lunds BK Mamba
12
Matchinfo
Högsta resultat senaste spelhelgen
Thomas Berntsson 902
Åsa Fors 886
Magnus Johansson 857
Jani Silvén 839
Thomas Lantz 839